انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوتاسوال راجع به کلید 2776 (grid view)

سلام دوستان

طبق کلید شماره 2776 یه گرید ویو  (grid view) ساختم الانم دو تا سوال دارم:

1- میخوام که با کلیک کردن کاربر رو هر کدوم از عکسها "به طور مجزا" یه اکتیویتی جدید باز بشه ، (ینی اگه 30 تا عکس باشه 30 تا هم اکتیویتی وجود داشته باشه)

2- چیکار کنم که با کلیک کاربر روی هر کدوم از عکسها یه متن مختص به همون عکس نمایش داده بشه

ممنون

پاسخ

سلام :
داخل همان کلید که شما می فرمایئ رویداد مربوط به کلیک کردن را نوشته:
کد پی‌اچ‌پی:
gridview.setOnItemClickListener(new OnItemClickListener() {
        public 
void onItemClick(AdapterView<?> parent, View v, int position, long id) {
            Toast.makeText(HelloGridView.this, "" + position, Toast.LENGTH_SHORT).show();
        } 
از یک switch case استفاده کن و position را بگیر و اکتیویتی مناسب با هر position را نمایش بده.
در کد بالا اون "toas " ای که نوشته شده همون پیام شما هست که شماره آیتم شما (position ) را هم نمایش می دهد .
باز اگر سوالی داشتین بپرسین
بعلاوه اگر با کلیک کردن روی هر آیتم یک اکتیویتی خاص هر بار باز شود زیاد مناسب نیست (البته من نوع برنامه شما رو نمی دونم)
بهتره از یک اکتیویتی و یک xml برای کل 30 عنصر شما استفاده شود وبه صورت داینامیک پر شود صفحه شما.در این مورد در چندتا سوال دیدم که می توانید سرچ کنین در همین سایت
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۶/۰۳, ۰۱:۱۹ ب.ظ)'hamidrezass' نوشته: سلام :
داخل همان کلید که شما می فرمایئ رویداد مربوط به کلیک کردن را نوشته:
کد پی‌اچ‌پی:
gridview.setOnItemClickListener(new OnItemClickListener() {
        public 
void onItemClick(AdapterView<?> parent, View v, int position, long id) {
            Toast.makeText(HelloGridView.this, "" + position, Toast.LENGTH_SHORT).show();
        } 
از یک switch case استفاده کن و position را بگیر و اکتیویتی مناسب با هر position را نمایش بده.
در کد بالا اون "toas " ای که نوشته شده همون پیام شما هست که شماره آیتم شما (position ) را هم نمایش می دهد .
باز اگر سوالی داشتین بپرسین
بعلاوه اگر با کلیک کردن روی هر آیتم یک اکتیویتی خاص هر بار باز شود زیاد مناسب نیست (البته من نوع برنامه شما رو نمی دونم)
بهتره از یک اکتیویتی و یک xml برای کل 30 عنصر شما استفاده شود وبه صورت داینامیک پر شود صفحه شما.در این مورد در چندتا سوال دیدم که می توانید سرچ کنین در همین سایت

مرسی دوست عزیز

ولی برنامه من طوریه که میخوام علاوه بر اینکه عکس رو تمام صفحه نشون بدم یه سری imagebutton هم کنارش باشه

راجع به اون روشی که گفتید باید برای هر کدوم از عکسها کد رو بنویسم یا یه کد برای همه شون کافیه؟؟؟؟

چون میخوام به ازای هر عکس که روش کلیک میشه یه اکتیویتی کجزا نشون داده بشه...........

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان