انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دیتابیس با ردیف های زیاد (در برنامه نویسی اندروید)

من یه برنامه ای نوشتم کاراییش مثل بانک پیام هست..یه دیتابیس روی هاست خودم قرار دادم..که هر ردیف آن شامل یک متن کوتاه هست..دیتابیس در ابتدا حدود 200 رکورد داره..
هر هفته این برنامه آپدیت میشه حدود 100 رکورد جدید اضافه میشه..یعنی در یک ماه حدود 500 تا رکورد به دیتابیس اضافه میشه.حالا حساب کردم توی یک سال میشه حدود 6000 رکورد.
میخواستم ببینم این دیتابیس با این همه ردیف به مشکل نمیخوره؟..اصلا این نوع دیتابیس جز کدوم دسته از دیتابیس قرار میگیره ؟یعنی جز دیتابیس های بزرگ هست یا کوچک؟
ممنون میشم جواب بدید؟
پاسخ

سلام.
بنده با پایگاه داده MySQL کار کرده ام (در هاست --> سرور اینترنتی) و در این زمینه، مشکلی به وجود نمی آید. یک پایگاه داده با 6000 ردیف، تقریبا پایگاه داده کوچکی است. محدودیت در میزان اطلاعات ستون ها (Columns) وجود دارد، اما محدودیتی برای تعداد ردیف ها (Rows) نیست و اگر query را درست بنویسید، سرعت هم پایین نخواهد بود. مثلا اگر جدولی دارای 50000 ردیف است و شما می خواهید 1000 تای آخر را بخوانید، ممکن است شخصی با query ابتدا همه ردیف ها را از جدول گرفته و بعد در بخش While شرط بگذارد که تنها 1000 تا نمایش داده شود، در صورتی که این روش غلط است و باید در همان query ، از محدودیت خواندن از پایگاه داده به اندازه 1000 ردیف استفاده می کرد. مثل این query :

کد پی‌اچ‌پی:
SELECT FROM myTable WHERE myColumn=1 LIMIT 1000 

و سایر شیوه های خواندن از جدول های بزرگ هم به گونه ای است که اگر query را درست بنویسیم، از نظر سرعت به مشکل برنمی خوریم.
بنده با جدول تا 30000 ردیف هم کار کرده ام و از این نظر، مشکلی نداشتم.
برنامه نویسانی هستند که بیان کرده اند، جدولی در سایتشان با تعداد ردیف میلیونی (مثلا یک میلیون و چند صد هزار) دارند و مشکل خاصی هم با آن نداشته اند. کاملا هم طبیعی است چون برای گسترش سایت ها، باید محدودیتی در تعداد ردیف نباشد تا در هنگام افزوده شدن اطلاعات جدید، جدول در جهت ردیف، گسترش یابد و ماهیت پایگاه داده و شیوه های خواندن از آن هم به گونه ای است که سرعت پایین نیاید و منابع سخت افزاری سرور هم اشغال نشوند.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز ، mahdi10539 ، sohrabjam

همون طور که آدمین گفت باید رفتار کنید..یادتون باشه ،مهم این نیست که دیتابیس شما چقدر بزرگ باشه و ردیف داشته باشه..مهم اینه که از چه کوئری استفاده کنید..
خیلی از دوستان میان واسه آپدیت کردن برنامه اول کل ردیف ها دیتابیس میگیرند و ذخیره میکنند بعد میان از داخل اون عمل  وا کشی(انتخاب ردیفهای مورد نظر) رو انجام میدند..که این مورد بیشتر باعث کندی عمل آپدیت و خواندن اطلاعات میشه..یعنی شما باید با کوئری مناسب که تعریف میکنید،اون قسمت از دیتابیس که موردنظر هست رو انتخاب کنید..
نظر من اینه ،یه مقداری وقت  گذاشتن ،روی مباحث کوئری،باعث میشه در‌آینده در قسمت دیتابیس موفق تر عمل کنید ،
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

(۱۳۹۴/۰۲/۰۷, ۰۱:۱۲ ب.ظ)داش بهروز نوشته: همون طور که آدمین گفت باید رفتار کنید..یادتون باشه ،مهم این نیست که دیتابیس شما چقدر بزرگ باشه و ردیف داشته باشه..مهم اینه که از چه کوئری استفاده کنید..
خیلی از دوستان میان واسه آپدیت کردن برنامه اول کل ردیف ها دیتابیس میگیرند و ذخیره میکنند بعد میان از داخل اون عمل  وا کشی(انتخاب ردیفهای مورد نظر) رو انجام میدند..که این مورد بیشتر باعث کندی عمل آپدیت و خواندن اطلاعات میشه..یعنی شما باید با کوئری مناسب که تعریف میکنید،اون قسمت از دیتابیس که موردنظر هست رو انتخاب کنید..
نظر من اینه ،یه مقداری وقت  گذاشتن ،روی مباحث کوئری،باعث میشه در‌آینده در قسمت دیتابیس موفق تر عمل کنید ،

خدا پدر ومادر تو  بیامرزه مدتهاست شاید 5 ماهه علاف  همین موضوع هستم یکی راهنمایی نکرد  که  بابا  عیب از کوئری هست نه جای دیگه من هم  میومدم  همه رکورها رو  مرور می کردم و سپس  واکشی می کردم  سیستم هنگ می کرد نگو از  کوئری بابا   با کما تشکر از ساین قدرتمند  کلیدستان
پاسخ

سلام
بنده با دیتابیش 40000 تایی هم کار کردم مشکلی نداره!!
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان