انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در مورد ایجاد یک برنامه با امکان ورود و ثبت کاربران (اندروید)

سلام
ببخشید یک سوال دارم
در مورد ایجاد یک برنامه با امکان ورود و ثبت کاربران من به جز جاوا به چه برنامه نویسی دیگه ای احتیاج دارم...
مثل php
من قصد دارم دوره ای از این چیزایی که در این باره هستن ببینم ، به نظرتون لازم هست؟؟؟ یا میشه از سایت های معتبری مثل کلیدستان خودآموزی کرد؟؟
لطفاً اگر راهنمایی کنید که چه دوره هایی در این باره مفید هست ممنون میشم.
پاسخ

سلام.
واقعیتش هر وقت شخصی از سیستم login و logout کاربران صحبت میکنه، اولین چیزی که به ذهن مبرسه، ((امنیت)) هست. یعنی قلب سایت ما، سیستم login و logout کاربران است که اگر شخصی به آن نفوذ کند یا اختلالی در آن ایجاد کند، با مشکلات اساسی روبرو خواهیم شد.
سیستم login و logout کاربران باید در سمت سرور اینترنتی باشد، بنابراین باید یک نوع زبان برنامه نویسی سمت سرور و همچنین کار با یک نوع پایگاه داده را بلد باشیم که معمولا زبان PHP و پایگاه داده MySQL رایج می باشند.
این مقدمات رو شرح دادم تا حالا بگم که حتی اگر با زبان PHP و پایگاه داده MySQL آشنایی زیادی داشتید، باز هم توصیه می کردم که هرگز خودتان یک سیستم login و logout کدنویسی نکنید، بلکه از یک سیستم آماده که توسط برنامه نویسان و سایت های معتبر خارجی طراحی شده و تعداد برنامه نویس های زیادی از آن استفاده می کنند (آن را تست کرده اند)، بهره ببرید (حتما هم نیاز نیست که خیلی ساده باشد، حتی می توانید wordpress یا هر CMS جامع دیگر را به کار ببرید، اما تنها از سیستم login و logout استفاده کنید، در آینده هم برای گسترش سایت، مشکلی نخواهید داشت و خود CMS دارای امکانات فراوانی خواهد بود). سپس بر اساس تجربه های برنامه نویسی خود در آن زبان ها، به گسترش سیستم مورد نظر برای سایت خود بپردازید (با کدنویسی های ساده و تمرینی شروع کنید تا اصول کار آن زبان و همچنین پایگاه داده را متوجه شوید).
اما در سمت کاربر، یعنی برنامه اندروید، برای ذخیره نام کاربری و همچنین پسورد، آنها را نباید به صورت عادی ذخیره کنید و حتما باید از روش های encryption (پنهان سازی اطلاعات) استفاده نمایید. البته باز هم به امنیت کامل نمی رسد (منظورم در سمت کاربر است)، اما بهتر از ذخیره سازی ساده است.
در مورد اتصال برنامه اندروید به سیستم login و logout هم باید از مباحث دسته بندی زیر استفاده کنید :

http://www.kelidestan.com/keys/categorie...ategory=18

همچنین مثال هایی از آن (برنامه اندروید برای اتصال به سیستم login و logout سرور اینترنتی) در اینترنت موجود است، البته سایتشون رو یادم نیست، ولی اگر جستجو کنید، مواردی را پیدا خواهید کرد (پروژه اندروید آماده).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط kousha.nikkar ، s.saeid

ینی حتی اگر با cms هم بخوایم کار کنیم باید دوره php , mySQL رو دیده باشیم؟
اگر یک CMS داشته باشیم و بتونیم روش کار کنیم از کجا باید شروع کنیم؟

پاسخ

ببخشید من هم نیاز به همچین چیزی دارم. کتابخونه ی امنی چیزی نیست که بشه به راحتی ازش استفاده کرد؟

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۱/۱۹, ۰۸:۰۸ ب.ظ)'kousha.nikkar' نوشته: ینی حتی اگر با cms هم بخوایم کار کنیم باید دوره php , mySQL رو دیده باشیم؟
اگر یک CMS داشته باشیم و بتونیم روش کار کنیم از کجا باید شروع کنیم؟

اگر تنها قرار بود که در وب کار کنید (نه برنامه اندروید)، نه نیازی به یادگیری آنها نبود. اما :
فرض کنیم که یک CMS دارید. صفحات آن، تنها برای نمایش در مرورگر اینترنت است و ما برای تغییر آنها برای استفاده توسط برنامه اندروید، باید صفحات جدیدی را طراحی کنیم که پاسخ آنها، برای برنامه اندروید ما قابل تحلیل باشد. یعنی مثلا پاسخ را به صورت متن ساختاریافته به شکل json طراحی می کنیم. برای این تغییرات، باید حداقل هایی را از زبان مورد نظر (مثلا PHP) و احتمالا مواردی را هم باید از پایگاه داده مورد نظر بدانید.
راستی بد نیست تحقیق کنید که برای CMS های مشهور(مثل wordpress) آیا برنامه اندروید هم طراحی شده یا نه ! اگر باشد، دیگر نیازی به کدنویسی های طراحی برای برنامه اندروید نمی باشد.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط kousha.nikkar ، s.saeid

سلام دوست عزیز اگر میخوای این قابلیت به صورت آفلاین باشه به آدرس زیر ایمیل بزنید

davood.g38@gmail.com

پاسخ
 سپاس شده توسط kousha.nikkar ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان