انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیاست کافه بازار و برنامه نویسان مبتدی

سیاست کافه بازار و برنامه نویسان مبتدی

با سلام خدمت دوستان
می خواستم یه موضوعی رو با شما در میان بذارم و خوشحال میشم که شما هم نظرتون رو بیان کنید و تجربیاتتون رو در این رابطه بگید.
حدود 10 ماهی میشه  که برنامه سازی اندروید رو شروع کردم و این هم به خاطر این بود که می دیدم برخی از افراد با فروش یک اپ میلیون ها تومن پول به جیب زدند. این موضوع  برام وسوسه انگیز بود و شروع به برنامه سازی کردم و با تلاش فراوان اولین برنامه رو ساختم و بالاخره بعد از یک بار گیر دادن بازار تونستم اونا به صورت غیر رایگان منتشر کنم.
حالا چند تا مورد هست که می خوام در مورد سیاست های اخیر بازار بگم
1-اون موقع ها بازار مثل الان نبود که صفحه اول داشته باشه  و توش تازه های برگزیده و پرفروش هفته و... رو قرار بده. اون موقع ها وقتی کسی برنامه بازار رو باز می کرد مستقیم می رفت تو لیست برنامه های غیر رایگان تازه و این باعث می شد که افراد بیشتری برنامه جدید رو ببینند و دانلود کنند. ولی بازار با راه انداختن صفحه اول و مخصوصا تازه های برگزیده باعث شد که فقط برنامه نویسان حرفه ای برنامه هاشون دیده بشه و اونایی که می خوان برنامه هاشون بفروشه می بایست به سایت عدد که وابسطه به کافه بازار هست تبلیغات بدن
2-قبلا می شد قیمت برنامه رو حتی 100 تومن هم قرار داد و این خودش باعث فروش برنامه می شد و افراد زیادی برنامه رو می خریدند و بعد توسعه دهنده قیمت رو بالا می برد ولی کافه بازار اومد وحداقل قیمت رو گذاشت 500 تومان که توسعه دهندگانی که می خوان برنامه شون بفروشه حتما از تبلیغات عدد استفاده کنند
3-قبلا و خیلی قبل تر از اینکه من برنامه سازی رو شروع کنم بازار زیاد به موضوعات حساس گیر نمی داده و خیلی از برنامه ها با موضوعات حساس و ترسناک،یا در مورد مرگ و... هم منتشر می شده و خیلی از توسعه دهندگان با انتشار چنین برنامه های جذابی کلی پول در اوردن ولی الان دیگه از این خبرا نیست و حتی بازار داره برنامه های حساسی که قبلا منتشر کرده رو حذف می کنه ولی اونا دیگه سودشون رو کردن.
4-اگه الان یه سری به بخش برنامه های غیر رایگان و رایگان بازار بزنید می بینید که کلی برنامه هست که حتی تعداد دانلودش به 100 تا هم نرسیده و این فقط به خاطر اینه که صفحه اول بازار هست و دیگه کسی نمی ره برنامه های جدید رو ببینیه و هر ساعت هم کلی برنامه میاد و برنامه تون بین تمام برنامه ها گم میشه  مگه اینکه پول بدید و تبلیغ کنید که اینم خودش گاهی اوقات به درد نمی خوره.

در کل در بازار دیگه جایی برای برنامه نویسان مبتدی نیست و فقط تیم ها یا افراد حرفه ای می تونند پول در بیارن اونم نه همشون
و این خودش برای کسایی مثل من که مبتدی هستن و کلی هم وقت گذاشتن دلسرد کننده هستش
شما هم اگه نظری دارید لطفا همینجا بگید تا بدونم نظر شما چیه

پاسخ
 سپاس شده توسط Mr.Cna ، amirreza96m

پیام‌های این موضوع
سیاست کافه بازار و برنامه نویسان مبتدی - توسط alizzz - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸, ۰۸:۴۳ ق.ظ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان