انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تمام صفحه کردن webview به صورت کامل! (در برنامه نویسی اندروید)

تمام صفحه کردن webview به صورت کامل! (در برنامه نویسی اندروید)

نقل قول:هنوز یجا مشکل داره :
کد پی‌اچ‌پی:
public class MainActivity extends ActionBarActivity 
اینجا extend شده به actionbaractivity که باید تغییرش داد به activity
 همچنین ، در actionbar نباید menu قرار بگیره و باید با پوشه و کد حذف کنید بطور کلی :
کد پی‌اچ‌پی:
public class MainActivity extends Activity {

@
Override

protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {       قرار دادم onCreateکد حذف اکشن بار رو داخل متد                                        
        super
.onCreate(savedInstanceState);

setContentView(R.layout.activity_main);

getSupportActionBar().hide();   با این کد اکشن بار رو حذف کردم                               

//نمایش وب ویو

WebView m = (WebViewfindViewById(R.id.webView1);

m.loadUrl("file:///android_asset/HTML.html");     مورد نظرم رو نمایش دادم HTML با این دوتا خط کد هم فایل

}

لازمه یه سری توضیحات رو  اینجا متذکر بشم:

اینکه Activity مورد نظر ما در اینجا یا هرجای دیگه از کلاس Activity ارث بری (extends) کنه یا از کلاس ActionBarActivity برای ما ابداً مشکل ساز نخواهد بود ! (بستگی به قابلیت هایی داره که میخوایم app ما داشته باشه که در زیر توضیح میدم)
چرا ؟
برای پاسخ به این " چرا " توجهتون رو جلب می کنم به تفاوت کلاس های  Activity  و ActionBarActivity :
وقتی  اکتیویتی ما extends  میکنه از کلاس ActionBarActivity  این قابلیت رو خواهیم داشت که در هر API ما  ActionBar رو داشته باشیم .(API>=7)
اما وقتی اکتیویتی ما extends میکنه از کلاس Activity قابلیت داشتن ActionBar رو تنها در API های بالاتر از 11 خواهیم داشت ، به عبارتی در API های پایین تر از 11 شما ActionBar ای در app خود نخواهید داشت .(چون ActionBar از API 11 به بالا معرفی شد)

پس ActionBar یک قابلیت ذاتی برای کلاس های Activity(در API های بالاتر از 11)  و ActionBarActivity خواهد بود .
واسه همین اکتیویتی شما از هرکدام که extends کنه شما ActionBar رو خواهید داشت و واسه حذف کردنش باید یکی از روش ها رو انتخاب کنید .(مگر اینکه برایAPI های زیر 11 از کلاس Activity ارث بری کرده باشین که در این حالت ActionBar ای نخواهید داشت که بخواین حذفش کنین) 

-- چونکه من همیشه Min Sdk رو 8 می گیرم (چونکه میخوام اکثر گوشی ها رو ساپورت کنم ) بنابراین از کلاس ActionBarActivity ارث بری می کنم تا API های زیر 11 هم دارای ActionBar باشن ، پس دیدیم که extends  کردن از ActionBarActivity   ابداً اشتباه نیست بلکه دست شما رو برای طراحی هرچه حرفه ای تر app باز خواهد گذاشت .

در مورد menu هم بماند...

حالا این وسط انتخاب روشی که ActionBar رو حذف کنه به انتخاب برنامه نویس هست و اینکه کدوم روش کارش رو راه میندازه ، خیلی ها روش های اصولی رو انتخاب می کنن ،بعضی ها روش های میانبر و ...
من خودم چون از روش  AndroidManifest نتیجه دلخواهم رو نگرفتم از کد جاوا استفاده می کنم که اکثرا بهترین نتیجه رو واسه من داشته .

موفق باشید .
 *** بحث نکن ، به فکر راه حل باش  ***
پاسخ
 سپاس شده توسط khunires ، admin

پیام‌های این موضوع
RE: تمام صفحه کردن webview به صورت کامل! - توسط ramtin2080 - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷, ۰۹:۱۸ ب.ظ
RE: تمام صفحه کردن webview به صورت کامل! - توسط 00Alireza00 - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷, ۰۹:۳۹ ب.ظ
RE: تمام صفحه کردن webview به صورت کامل! - توسط khunires - ۱۳۹۴/۰۲/۱۸, ۱۲:۰۴ ق.ظ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان