انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرخش تصویری که از گالری کاربر انتخاب میشود (در برنامه نویسی اندروید)

چرخش تصویری که از گالری کاربر انتخاب میشود (در برنامه نویسی اندروید)

ممنون از پاسخ شما ادمین محترم، مثلأ من اگر بخوام مسیر عکسی را که کاربر درگالری انتخاب کرده  را در متغیری ذخیره کنم باید از این کد استفاده کنم درسته؟
کد پی‌اچ‌پی:
String photoPath Environment.getExternalStorageDirectory()+"/myFolder/myImage.png";

BitmapFactory.Options options = new BitmapFactory.Options();
options.inPreferredConfig Bitmap.Config.ARGB_8888;
Bitmap bitmap BitmapFactory.decodeFile(photoPathoptions);   

ImageView iv = (ImageViewfindViewById(R.id.imageView1);
iv.setImageBitmap(bitmap); 
ولی یک عکس با نام myImage که در پوشه ای با نام myFolder قرار دارد در حافظه خارجی موجود نیست،
1- باید دقیقأ چیکار کنم که بتونم مسیر عکسی را که کاربر درگالری انتخاب کرده  را در متغیری ذخیره کنم؟
2- اگر بخوام عکس انتخاب شده توسط کاربر را به صورت Bitmap داشته باشم باید چیکار کنم و از چه کدی استفاده کنم؟ که بتونم تغییرات و عملیاتی انجام بدم!
3- به نظر شما کدوم یکی راحت تر و مناسب تر هستش و منو به نتیجه مطلوب میرسونه؟

بنده در مبحث Bitmap ها یه مقداری ضعیف هستم یعنی هر پارامتر رو دقیقأ نمیدونم برای چه کاری به کار میره مثلأ BitmapFactory یا decodeResource یا decodeFile و ...  چه موقع و برای چه کاری باید استفاده کنیم؟

این از کد onActivityResult که از Uri استفاده کردم برای نمایش عکس انتخاب شده از گالری کاربر که فکرکنم برای توجیه کردن بد نباشه
کد پی‌اچ‌پی:
@Override

protected void onActivityResult(int requestCodeint resultCodeIntent data) {

super.onActivityResult(requestCoderesultCodedata);
        if (
requestCode == REQ_CODE_PICK_IMAGE && resultCode == RESULT_OK && data != null) {

ImageView.setImageURI(data.getData());
        } 
ممنونم از راهنمایی های شما ادمین محترم 

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پیام‌های این موضوع
RE: چرخش تصویری که از گالری کاربر انتخاب میشود (در برنامه نویسی اندروید) - توسط restless - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷, ۰۶:۱۶ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان