انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش استفاده از یک قسمت از هر خط ، در فایل متنی وارد شده در متلب؟؟؟

روش استفاده از یک قسمت از هر خط ، در فایل متنی وارد شده در متلب؟؟؟

سلام.
کمی باید کدها رو تغییر بدهیم :

کد:
clear all
close all
clc

DB1 = {'NEW','YORK','May','30','(AFP)','-','US','prosecutors',...
    'on','Friday','unveiled','a','14-count','indictment',...
    'including','charges','of','murder','and','loan','sharking','against',...
    'body','demands'};

count=0;
DB1_size = size(DB1);
for p=1:DB1_size(2)
    if  strcmpi(DB1{p}, 'family') | strcmpi(DB1{p}, 'demands')| strcmpi(DB1{p}, 'body')| strcmpi(DB1{p}, 'moved')
        % fprintf('\n Found ')
        % disp('found');
        count=count+1;
        % copyfile(file_name,des_file_addr)
    end
end
p=p+1;
count

% fprintf('\n count= %g',count)

در مورد اینکه or یا and باشه، بستگی به نوع کاربرد مورد نظرتان دارد. در ضمن، بنده در تعریف DB1 ، دو عنصر دیگر به انتهای آن اضافه کردم، زیرا هیچکدام از آن 4 رشته در آن قرار نداشت و من میخواستم که کدها را تست کنم.
در مورد استفاده از دستور size مراقب باشید، زیرا این دستور، اگر یک بردار را دریافت کند، یک بردار با دو عنصر را برمی گرداند (یکی برای تعداد ستون و یکی برای تعداد ردیف)، پس باید بدانید که تعداد کل عنصرها در کدامیک از آن دو ذخیره شده و به همان اشاره کنید.
نتیجه اجرای کد متلب بالا :

کد:
count =

2

در مورد حذف یک زیررشته (substring) از یک رشته (string)، می توانید از strrep استفاده کنید که برای جایگزینی یک  زیررشته (substring) با یک رشته دلخواه به کار می رود و تنها باید تعیین کنید که با عبارت تهی جایگزین شود (بنابراین حذف خواهد شد). برای این منظور، کلید زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=2659

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط Fahrenheit

پیام‌های این موضوع
RE: روش استفاده از یک قسمت از هر خط ، در فایل متنی وارد شده در متلب؟؟؟ - توسط admin - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸, ۱۰:۵۱ ق.ظ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان