انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kill یک اکتیویتی به صورت دایم؟ (تنها یک بار اجرای Activity) (در برنامه نویسی اندروید)

kill یک اکتیویتی به صورت دایم؟ (تنها یک بار اجرای Activity) (در برنامه نویسی اندروید)

سلام. یه سوال داشتم. چه طور میشه یکی از activity  ها فقط یک بار اجرا بشه. ینی وقتی اپلیکیشن رو روی گوشیم نصب کردم اولین  activity بالا بیاد و کارشو انجام بده و برای همیشه kill بشه.... و درصورتی که مجددا برنامه رو باز کردم این  activity بالا نیاد.فقط اولین باری که داره تو گوشی اجرا میشه بالا بیاد... مثل صفحه ثبت نام تو شبکه های اجتماعی که فقط یک بار اجرا میشن
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۷/۲۰, ۰۲:۱۵ ب.ظ)'leila' نوشته: سلام. یه سوال داشتم. چه طور میشه یکی از activity  ها فقط یک بار اجرا بشه. ینی وقتی اپلیکیشن رو روی گوشیم نصب کردم اولین  activity بالا بیاد و کارشو انجام بده و برای همیشه kill بشه.... و درصورتی که مجددا برنامه رو باز کردم این  activity بالا نیاد.فقط اولین باری که داره تو گوشی اجرا میشه بالا بیاد... مثل صفحه ثبت نام تو شبکه های اجتماعی که فقط یک بار اجرا میشن

با سلام .
شما می توانید از کلاس shared preferences  استفاده کنید ... به این صورت که یک متغیر boolean تعریف می کنید و مقدار اولیه اون رو false  قرار می دین. بعد توی اکتیویتی اول این متغیر رو فراخوانی می کنید و  تعیین می کنید با اولین بار اجرا شدن اکتیویتی اول مقدار متغیر رو از false  به true تغییر بده .سپس با استفاده از دستورات شرطی تعیین می کنید که برای بار دوم که اکتیویتی اول می خواهد اجرا بشه ، اگر مقدار متغیر شما true  بود به جای اینکه وارد اکتیویتی اول بشه ، وارد اکتیویتی دوم بشه ....

این راه حل بنده بود ... شاید دوستان بتونن راه حل بهتری ارایه بدن ....
موفق باشید ....
 *** بحث نکن ، به فکر راه حل باش  ***
پاسخ
 سپاس شده توسط leila ، داش بهروز ، admin

دوست عزیز شما با استفاده از کلید زیر میتونید یک اکتیویتی رو فقط یک بار اجرا کنید

این کلید رو اجرا کن

و در قسمت 

کد پی‌اچ‌پی:
final SharedPreferences shared getSharedPreferences("Prefs"MODE_PRIVATE);
final 
SharedPreferences.Editor editor shared.edit();
boolean isFirstRun shared.getBoolean("FIRSTRUN"true);
if (
isFirstRun){

// در این قسمت کد intentetرو بنویس

//مثلا

Intent ne = new Intent(Page1Activity.this Page1Activity.class);

startActivity(ne);

editor.putBoolean("FIRSTRUN"false);

editor.commit();    

در این صورت فقط اون اکتیویتی یک بار اجرا میشه 
همه آدما برای رسیدن به جایی که هستند از تجربه دیگران استفاده کردند
پس چرا ما از اندک تجربه ای که داریم برای راهنمایی دیگران استفاده نکنیم؟؟

پاسخ
 سپاس شده توسط leila ، admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان