انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در ایمپورت کردن پروژه اندروید

سلام من میام که پروژه ای که یکی از دوستان بهم دادن رو وارد اکلیپس کنم با خطا مواجه میشم به این صورت که این متن رو نمایش میده بعد که اکی میزنم در پوشه value پیغام زیر رو نمایش میده

پیغام های پوشه values

کد پی‌اچ‌پی:
errorError retrieving parent for itemNo resource found that matches the given name 'android:Theme.Holo.Light'.
errorErrorNo resource found that matches the given nameattr 'android:windowActionBar'.
errorError retrieving parent for itemNo resource found that matches the given name 'android:Widget.Holo.ProgressBar.Horizontal'

فهمیدن بهتر از دانستن است.
پاسخ

سلام.
در Workspace نمی توانیم دو پروژه اندروید با نام یکسان داشته باشیم. اگر دقت کنید، دو پروژه اول دارای نام یکسان هستند که به همین دلیل خطا داده است. البته موارد بعدی هم دارای نام تکراری می باشند.
این موضوع، جدا از خطاهایی است که بعد از import شدن پروژه های اندروید، ممکن است در پروژه ها وجود داشته باشد.
معمولا وقتی پروژه اندروید در Package Explorer وجود داشته باشد، این خطا اعلام می شود. اما علاوه بر این حالت، ممکن است که فایل های یک پروژه با آن نام، در پوشه Workspace وجود داشته باشد، اما فعلا پروژه را در Package Explorer تداشته باشیم (قبلا از Package Explorer حذف شده یا اینکه فایل ها در Workspace کپی شده اند اما آن را import نکرده ایم). در این حالت ممکن است مشکل شرح داده شده در کلید شماره 212 اتفاق بیفتد.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز

خیلی ممنون ولی من اومد چندتا سورس که وارد کرده بودم داخل اکلیپس همه رو پاک کردم و از workspace هم پاک کردم و بعد دوباره اومدم که اون سورس رو وارد کنم باز همون پیغام تو صفحه ظاهر شد
بنظرم مشکلی نداشته باشه این پیغام ولی بعد از اینکه وارد تایید رو میزنم و پروژ وارد میشه داخل پوشه values چندتا خطا وجود داره که رو بعضی از خط ها اصلا خط قرمز نمی کشه ولی بهش خطا گرفته(تا جایی که میدونم این خطا برای اینه که برنامه من استایل های مورد نظر رو که واسه ساخت این سورس استفاده شده رو پشتیبانی نمی کنه.)
میشه راهنماییم کنید لطفا؟ خیلی لازمش دارم دوستان کسی میدونه لطفا کمک کنه

من خودم اومدم بجای استفاده از کدهای زیر

کد پی‌اچ‌پی:
<style name="Theme.Base" parent="android:Theme.Holo"

از این کد استفاده کردم

کد پی‌اچ‌پی:
<style name="AppBaseTheme" parent="android:Theme.Light"

و بجای این کد :

کد پی‌اچ‌پی:
<item name="android:windowActionBar"

از این کد استفاده کردم

کد پی‌اچ‌پی:
<item name="android:windowExitAnimation"

که خطاهاش برطرف میشد
ولی رو بعضی از کدها موندم که چطوری تغییر بدم استایلش رو
مثلا کدهای آخری که در تصویر دیده میشه که در زیر آوردم

کد پی‌اچ‌پی:
<style name="Widget.AppCompat.Base.AutoCompleteTextView" parent="android:Widget.Holo.AutoCompleteTextView"></style>

<
style name="Widget.AppCompat.Base.ProgressBar" parent="android:Widget.Holo.ProgressBar"></style>

<
style name="Widget.AppCompat.Base.ProgressBar.Horizontal" parent="android:Widget.Holo.ProgressBar.Horizontal"></style>

<
style name="Widget.AppCompat.Light.Base.AutoCompleteTextView" parent="android:Widget.Holo.Light.AutoCompleteTextView"></style>

</
resources

اگه میشه راه حل این مشکل رو بگید واقعا نیاز دارم
پاسخ

سلام.
چون همزمان دو یا چند پروژه اندروید هم نام را import می کردید، آن پیام خطا نمایش داده می شده :

بنابراین باید از بین هم نام ها یکی را انتخاب کنید (علامت تیک یکی را بردارید) تا تنها یکی import شود.

--------------------------------------

اما در مورد خطاهای بعد از import شدن، متن خطاها را باید با بردن موس روی علامت خطا در کنار آن خط از کد و یا با بررسی پنجره Problems ، مشاهده کنیم. اما می توان حدس زد که theme ای که انتخاب شده، نیاز به android support appcompat داشته است (البته می دانم که با ارجاع به android support appcompat آشنایی دارید، اما گفتم شاید این نکته را فراموش کرده باشید) :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=5701

اگر این مورد نبوده، پس احتمالا یک یا چند انتخاب در زمان کدنویسی اشتباه بوده (باید عبارت ها را در اینترنت جستجو کنید، یا مثلا یک پروژه اندروید با آن Theme ساخته و یا از اینترنت دانلود کنید تا عبارت های درست را متوجه شوید).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط s.saeid

خیلی ممنون
اگر به ساختار برنامه دقت کنید متوجه میشید که با اندروید استدیو ساخته شده این سورس برای همین هم من اومدم این پروژه رو به اندروید استدیو ایمپورت کردم و به درستی وارد شد و هیچ خطایی رو در بر نداشت
اصلا به فکرم نبود که کتابخانه ای که گفتید رو بهش اضافه کنم...احتمالا مشکل حل بشه داخل اکلیپس، (امتحان میکنم ببینم آیا درست میشه یا نه)
مرسی از راهنمایی خوبتون.

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

من کتابخانه android support appcompat رو وارد پروژه کردم ولی متاسفانه خطا رفع نشد(ولی دیگه کارام رو انجام دادم با اندروید استدیو)
بعد همون طور که گفتین طبق اون عکس عمل کردم و فقط یکی از تیک ها رو انتخاب کردم و خطاش برطرف شد فقط به تم برنامه ایراد گرفت
حالا خواهشم اینه که میشه یه آموزش تهیه کنید و طرز تعویض تم برای سورس ها رو داخلش بیان کنید؟
مثلا برای این سورس تم android.Widegt.Holo. هست ولی اکلیپس من پشتیبانی نمیکنه چچطوری دوستان این مشکل رو برطرف کنند
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان