انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل نمایش حروف فارسی در Intellij

سلام دوستان نمیدونم چرا Intellij من اصلا فارسی رو پشتیبانی نمی کنه، چیکار کنم؟
ویندوز من Seven X86 است.
باتشکر
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۵/۲۳, ۰۸:۰۹ ب.ظ)'mahdiaction@yahoo.com' نوشته: سلام دوستان نمیدونم چرا Intellij من اصلا فارسی رو پشتیبانی نمی کنه، چیکار کنم؟
ویندوز من Seven X86 است.
باتشکر

سلام ربطی به ویندوز نداره مشکل از SDK‌هست که intellij استفاده میکنه در بعضی قسمت ها با نصب ورژن جدید intellij و آخرین SDK برخی از مشکلات حل میشنتوی صفحاتی هم که طراحی میکنی و از حرف فارسی استفاده می کنی UNICODE رو بزار رو UTF-8
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۵/۲۳, ۰۸:۰۹ ب.ظ)mahdiaction@yahoo.com نوشته: سلام دوستان نمیدونم چرا Intellij من اصلا فارسی رو پشتیبانی نمی کنه، چیکار کنم؟
ویندوز من Seven X86 است.
باتشکر

سلام دوست من برای این کار دو روش وجود داره روش
روش اول اینکه شما امکان داره فارسی بنویسید و در نرم افزار اندرویدتون نشون نده کلمات فارسی که این حاد تره اول این رو توضیح میدم
داخل پوشه bin نرم افزار Intellij دنبال پسوند های vmoptions رو پیدا کن نسبت به ویندوز خودت  اگه 64 بینتی مثلا idea64.exe.vmoptions رو با notepad باز کنید و دو خط  رو به آخرش اضافه کنید
کد:
-Dconsole.encoding=UTF-8
-Dfile.encoding=UTF-8
این کار مشکلی خیلی از عزیزان رو بابت نمایش داده نشدن متن فارسی توی برنامه طراحی شده حل میکنه، البته دقت کنید سیمولاتور خود intellij فارسی رو به صورت مربع نشون میده که توی گوشی تست کنید حله

روش دوم هم 
دوستان هنگام تایپ با فارسی مشکل دارن هنگام کد نویسی که این هم از تنظیمات داخل خود intellij حل میشه که با تغییر فونت  تایپ متن داخل خود intellij  مسئله حل میشه این چیز خاصی نیست توضیح نمیدم .
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان