انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار با WebView (تغییر فونت و رنگ و ... پس از لود شدن html)(برنامه نویسی اندروید)

کار با WebView (تغییر فونت و رنگ و ... پس از لود شدن html)(برنامه نویسی اندروید)

سلام من از webview استفاده کردم اما نمیدونم چطور فونت متن و سایز متن و رنگ متن رو  در webview پس از لود کردن html تغییر بدم  ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکی کنه.
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۴/۲۴, ۰۶:۳۱ ق.ظ)saeed.f436 نوشته: سلام من از webviewاستفاده کردم اما نمیدونم چطور فونت متن و سایز متن و رنگ متن رو  در vewview پس از لود کردن html تغییر بدم  ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکی کنه.

سلام
میتونی با تغییر کد های فایل اچ تی ام (html) کاری که میخوای رو انجام بدی
برای تغییر کد های فایل اچ تی ام هم میتونی روی فایل کلیک راست کنی  و انو با visual studio یا note pad+ باز کنی وبا توجه به عکس کد های قسمت مورد نظر رو تغییر بدی

[عکس: 018k_electron1.jpg]
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۴/۲۴, ۰۶:۳۱ ق.ظ)saeed.f436 نوشته: سلام من از webviewاستفاده کردم اما نمیدونم چطور فونت متن و سایز متن و رنگ متن رو  در vewview پس از لود کردن html تغییر بدم  ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکی کنه.

سلام
داداش اگه میخای به وسیله کدهای جاوا سایزو عوض کنی باید به این صورت عمل کنی:

کد پی‌اچ‌پی:
Webview.getSettings().setDefaultFontSize(int); 

اونجا که نوشته شده int میتونید سایز متن رو به صورت عدد وارد کنید.اونجایی هم که نوشته Webview اسم وب ویو تو اون لایه است.با این روش میتونید یک صفحه تنظیمات هم برای برنامتون بسازید که تو صفحه تنظیمات مقدار int که بهش اشاره کردم تو SharedPreferences ذخیره شه بعد اینجا اون مقدارو فراخوانی کنید.

برای تغییر فونت به فونت دلخواه خودتون هم باید به این صورت یک خط از کدهای css رو در بالای فایل html خودتون بنویسید:

کد:
<style type='text/css'>@font-face {font-family: LotusBold; src: url('file:///android_asset/LotusBold.ttf')} </style>

در اینجا یک فونت به نام LotusBold.ttf در پوشه assets قرار دادیم و دراینجا تعریفش کردیم و اسمشو در این قسمت :

کد:
{font-family: LotusBold;

گذاشتیم  LotusBold یعنی تو این فایل html یه فونت با آدرس گفته شده و نام گفته شده تعریف کردیم حالا برای استفاده از اون باید در کد متن ها به این صورت عمل کنیم:

کد:
<p style='font-family: LotusBold' >متن مورد نظر</p>

برای تغییر رنگ هم باید همونجور که دوست عزیزمون گفت از تگ font به این صورت استفاده کنید:

کد:
<font color="blue">متن مورد نظر</font>

که بجای blue که یعنی آبی میتونید از هکس استفاده کنید تا دستتون بازتر باشه مثلا برای رنگ سفید هکسش میشه :

کد:
#ffffff

امیدوارم مفیده واقع شده باشه.

موفق باشید... Flower Flower
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان