انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار بر روی المان های یک وکتور (در متلب)

سلام من یک وکتور به شکل زیر دارم

کد پی‌اچ‌پی:
n=1:1:100;
x=(2).^2+2*n-1

حالا می خوام که
1- عدد 100 رو با تک تکش جمع کنم وقرار دادن در a1
2- جذر تک تک المان های x  وقرار دادن a2
 و بعد a1,a2 به عنوان سطر هایی از ماتریس در یک متغییر ماتریسی مثلا با نام a3

کلا من متلب کار نکردم - یک عبارت ریاضی هم بود که کلی سرچ تونستم به شکل بالا درش بیارم - سرم پوکید ولی نتونستم مراحل بالا رو انجام بدم توروخدا کمکم کنید
پاسخ

سلام.
وقتی می خواهیم یک عملیات بر روی ((تک تک عناصر یک بردار یا ماتریس)) اعمال شود، قبل از آن عملگر و نماد ماتریس (یا بردار)، علامت نقطه (.) را می نویسیم.
اما اگر بخواهیم یک تابع را به تک تک عناصر یک ماتریس یا بردار اعمال کنیم، باید راهنمای آن تابع (یا در واقع دستور) را مطالعه کنید و ببینید که با دریافت یک ماتریس (در ورودی خود) چگونه عملیات خود را بر روی عناصر آن اجرا می کند (زیرا برخی عملیاتشان در جهت ستونی یا ردیفی اجرا خواهد شد، البته معمولا توابعی که تنها با تک تک عناصر سر و کار دارند، اینگونه نیستند و با خیال راحت می توان از آنها استفاده کرد). مثلا تابع (دستور) sqrt برای جذر به کار می رود و جذر تک تک عناصر را حساب می کند.
مثال :

کد پی‌اچ‌پی:
close all
clear all
clc

1:1:10
B
=2.*A
C
=sqrt(B

نتیجه اجرای کد متلب بالا :

کد پی‌اچ‌پی:
=

1     2     3     4     5     6     7     8     9    10

=

2     4     6     8    10    12    14    16    18    20

=

1.4142    2.0000    2.4495    2.8284    3.1623    3.4641    3.7417    4.0000    4.2426    4.4721 

توصیه می کنم مباحث اولیه موجود در دسته بندی زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/keys/categorie...Category=2

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان