انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار با progressbar برای چک کردن صحیح بودن متن وارد شده (در اندروید)

Question 
با سلام و خسته نباشید خدمت شما
ادمین جان سایتتون حرف نداره من خیلی از مشکلاتمو اینجا تونستم حل کنم سایتتون خوبه و بهتر از این هم میشه ایشالا
من میخواستم بپرسم چطوری میشه با type کردن در plain text
progressBar در کنارش نشان داده شود و بعد از اتمام نوشته ProgressBar تبدیل بشه به تیک که نشان دهنده این باشه ک نوشته مورد نظر قابل قبول است
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام.
خیلی ممنون. 
فکر می کنم منظورتون از plain text ، همان عنصر EditText است که توسط آن، متن وارد شده توسط کاربر را دریافت می کنیم :

http://localhost/kelidestan.com/keys/cat...ategory=11

ابتدا باید روشی داشته باشیم که با آن، تغییر متن وارد شده در EditText را متوجه شویم.
برای این منظور، من بخشی از کد ذکر شده در کلید زیر که مربوط به ساخت جستجو است را ذکر می کنم (زیرا در جستجو نیز به محض تغییر متن وارد شده در EditText ، باید نتایج جدید نمایش داده شوند) :

کلید شماره 251

در آن، ابتدا EditText را شناسایی کرده ایم :

کد پی‌اچ‌پی:
inputSearch = (EditTextfindViewById(R.id.inputSearch); 

بعد کدهای زیر را نوشته ایم :

کد پی‌اچ‌پی:
inputSearch.addTextChangedListener(new TextWatcher() {

@
Override

public void onTextChanged(CharSequence csint arg1int arg2int arg3) {

// When user changed the Text

Search.this.adapter.getFilter().filter(cs);   
    }

@
Override

public void beforeTextChanged(CharSequence arg0int arg1int arg2,

int arg3) {

// TODO Auto-generated method stub

}

@
Override

public void afterTextChanged(Editable arg0) {

// TODO Auto-generated method stub                          

}
}); 

همان طور که مشاهده می کنید، با روش onTextChanged ، تعیین کرده ایم که به محض تغییر متن وارد شده در EditText ، باید چه کدی اجرا شود. بنابراین شما نیز باید کدهای مورد نظرتان را به همین شکل بنویسید و چگونگی تغییر ProgressBar نیز در همین روش onTextChanged نوشته می شود. یعنی در روش onTextChanged  (به جای آن یک خط کدی که در مثال بالا نوشته شده)، باید کدی بنویسید که ProgressBar نمایش داده شود، متن وارد شده در EditText را دریافت کرده و بر اساس معیارهایتان، آن را چک کرده و بر اساس نتیجه، تعیین کنید که به جای ProgressBar ، یک علامت تیک نمایش داده شود یا خیر (یا اگر معیارها برآورده نشد، می توانید یک علامت ضربدر نمایش دهید). روش هایی برای تغییر شکل ProgressBar وجود دارد، اما اگر خواستید که درگیر آنها نشوید، می توانید علامت تیک یا ضربدر را در یک ImageView نمایش دهید (یعنی ProgressBar دیگر نمایش داده نمی شود و بعد علامت تیک در یک ImageView که در کنار آن و یا روی آن تگ ProgressBar قرار گرفته (در RelativeLayout که می توان عنصرها را روی هم قرار داد)، نمایش داده می شود). این موارد سلیقه ای است و باید خودتان انواع مختلف نمایش را تست کنید.
چون قصد دارید که ProgressBar در کنار EditText نمایش داده شود (یعنی به شکلی نباشد که بر روی کل لایه گرافیکی متناظر با Activity نمایش داده شود)، از کلید زیر استفاده کنید که در آن، محل ProgressBar در لایه گرافیکی، به طور دقیق مشخص خواهد بود (با  تگ ProgressBar در فایل xml) :

کلید شماره 2902

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط daniall ، militow

خیلی ممنون مشکلم حل شد
واسه این که متن درون یک تکست دریافت بشه از

smsBody = (EditText) findViewById(R.id.smsBody);
smsBody.getText()
استفاده میشه ولی واسه ی spinner چطور میشه متنشو دریافت کرد

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان