انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حافظه مصرفی برنامه ها

حافظه مصرفی برنامه ها

ببخشید یه سوال داشتم . من یه برنامه نوشتم می خواستم بدونم  با چه دستوری می تونم مقدار حافظه ای که مصرف کرده رو بدست بیارم؟

پاسخ

حافظه مصرفی برنامه ها

سلام.
برای تعیین حافظه RAM ، از دستور memory استفاده کنید. تنها کافی است که کلمه memory را بنویسید.
مثلا با اجرا کردن آن، برای من اطلاعات زیر نمایش داده شد (البته کل حافظه اشغال شده توسط متلب را نمایش می دهد) :

کد:
Maximum possible array: 1628 MB (1.707e+009 bytes) *
Memory available for all arrays: 1628 MB (1.707e+009 bytes) *
Memory used by MATLAB: 757 MB (7.938e+008 bytes)
Physical Memory (RAM): 3003 MB (3.149e+009 bytes)

* Limited by System Memory (physical + swap file) available.

اما اگر منظورتون میزان حافظه برای ذخیره متغیرها است، با دستور whos می توانید مقدار حافظه مربوط به هر متغیر را به طور دقیق متوجه شوید. در مورد مجموع ، بررسی می کنم و اگر به نتیجه رسیدم، همینجا نتیجه رو می نویسم. البته میشه workspace رو save کرد و بعد ببینیم فایل ساخته شده چقدر حجم دارد اما مقادیر با مقادیر نمایش داده شده در خروجی whos ، متفاوت خواهد بود.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

حافظه مصرفی برنامه ها

(۱۳۹۲/۰۴/۱۷, ۱۱:۲۳ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام.
برای تعیین حافظه RAM ، از دستور memory استفاده کنید. تنها کافی است که کلمه memory را بنویسید.
مثلا با اجرا کردن آن، برای من اطلاعات زیر نمایش داده شد (البته کل حافظه اشغال شده توسط متلب را نمایش می دهد) :

کد:
Maximum possible array: 1628 MB (1.707e+009 bytes) *
Memory available for all arrays: 1628 MB (1.707e+009 bytes) *
Memory used by MATLAB: 757 MB (7.938e+008 bytes)
Physical Memory (RAM): 3003 MB (3.149e+009 bytes)

* Limited by System Memory (physical + swap file) available.

اما اگر منظورتون میزان حافظه برای ذخیره متغیرها است، با دستور whos می توانید مقدار حافظه مربوط به هر متغیر را به طور دقیق متوجه شوید. در مورد مجموع ، بررسی می کنم و اگر به نتیجه رسیدم، همینجا نتیجه رو می نویسم. البته میشه workspace رو save کرد و بعد ببینیم فایل ساخته شده چقدر حجم دارد اما مقادیر با مقادیر نمایش داده شده در خروجی whos ، متفاوت خواهد بود.

باشه .پس من منتظرم  فقط من عجله دارم . مرسی

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان