انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرط گذاشتن برای چندین جواب یک مسئله

برنامه n وزیر در حالت کلی همه راه های رسیدن به جواب را چاپ می کنه حال اگر من بخوام که از جواب های حاصل فقط بهینه ترین جواب را چاپ کنه چه جوری این شرط را اعمال کنم و آیا گذاشتن این شرط همان مبحث نظریه گراف میشه؟
پاسخ

سلام.
منظورتون از ((برنامه n وزیر))، همون ((مسئله قرار دادن n وزیر در خانه های شطرنج، به طوری که هیچکدام نتوانند دیگری را بزنند)) می باشد ؟
اگر همینه، معیارتون برای بهینه تر بودن یک جواب چیست ؟ چون مسئله به این صورت نیست که معیار خاصی داشته باشه، یا وزیرها می تونن همدیگر رو بزنن یا نمیتونن، چیز دیگه ای نداره.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

در مسئله nوزیر هدف قرار دادن nمهره وزیر در خانه های شطرنج است به طوری که هیچ کدام از این مهره ها با هم برخورد نداشته باشند.برای این مسئله 92 جواب مختلف وجود دارد.
با توجه به اینکه هیچ ۲ وزیری نباید همدیگر را گارد کنند و در یک سطر نمی‌توانند باشند، تعداد کل حالت‌ها برای n=۴ برابر ۴*۴*۴*۴=۲۵۶ است.

من این مسئله رو با متلب پیاده سازی که کردم( برای n=4) جواب های زیر رو از خروجی گرفتم
ans =

2
4
1
3

ans =

3
1
4
2

ans =

4
4
4
4
و با الگوریتم ژنتیک که بررسی کردم فقط بهینه ترین روش و پیدا کردم . حالا من می خوام بدون استفاده از الگوریتم های بهینه سازی کاری کنم که بهترین جواب رو با روش اول پیدا کنم که همون جواب الگوریتم ژنتیک رو چاپ کنه منظورم اینه؟
پاسخ

معیارتون برای بهینه تر بودن یک جواب چیست ؟
جواب هایی که در ارسال قبلی نمایش دادید، چی هستن ؟ منظورم اینه که این اعداد چه چیزی رو نشون میدن ؟ محل سطر، محل ستون یا ... ؟
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان