کلیدستان

نسخه‌ی کامل: مشکل در Edittext ها (مهم و کاربردی برای همه)
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام. من یه EditText دارم که میخوام توش مثلا یه متن طولانی بنویسم و مثل یه پیام sms بفرستم به کسی دیگه.
برای همین،ارتفاع ادیت تکستمو بالا بردم تا متن های طولانی رو به خوبی بتونیم ببینیم...
اما مشکل اینجاست که وقتی متن رو مینویسم،وقتی عرض ادیت تکست رو تموم میکنه،به جای اینکه بره سرخط بعدی،همینجوری میره جلو و جلو تر!!!
من میخوام وقتی به اندازه عرض ادیت تکستم جمله نوشتم،مکان نما بره به خط بعدی! کسی میدونه باید چیکار کنم؟
(۱۳۹۴/۱۲/۰۲, ۱۰:۱۸ ب.ظ)rezapak8 نوشته: [ -> ]سلام. من یه EditText دارم که میخوام توش مثلا یه متن طولانی بنویسم و مثل یه پیام sms بفرستم به کسی دیگه.
برای همین،ارتفاع ادیت تکستمو بالا بردم تا متن های طولانی رو به خوبی بتونیم ببینیم...
اما مشکل اینجاست که وقتی متن رو مینویسم،وقتی عرض ادیت تکست رو تموم میکنه،به جای اینکه بره سرخط بعدی،همینجوری میره جلو و جلو تر!!!
من میخوام وقتی به اندازه عرض ادیت تکستم جمله نوشتم،مکان نما بره به خط بعدی! کسی میدونه باید چیکار کنم؟

خب معلومه چرا میره میره Big Grinشما حتما عرض رو گذاشتی رو wrap_content واس همین وقتی متن زیاد میشه عرض edittext هم زیاد میشه و متن رو به خط بعدی انتقال نمیده.شما بیا عرض edittext رو بزار روی match_parent بعد ارتفاع رو هم بزار روی wrap_content بعد از پایین به یه ویو ربطش بده تا وقتی متن زیاد شد ارتفاعش فقط از بالا زیاد بشه مثل منو پیام گوشی تا زشت نشه.
امیدوارم کمک کنه....