کلیدستان

نسخه‌ی کامل: مشارکت در پروژه مارکت اندروید
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
ا سلام خدمت یکا یک همکاران

با این که خیلی از برنامه نویسان اندروید  برای فروش برنامه های خود مجبور هستند برنامه ها رو توی مارکت کافه بازار و مایکیت منتشر کنند و این مارکت ها دارند داد میزنند که داریم کلاه برداری میکنیم و این بزرگترین ضرر به برنامه نویس هستش چرا ؟

چون

اگر برنامه شما قیمتش 2000 تومان باشه  و هزار بار فروش بره مبلغی که به کافه بازار میرسه 800 هزار تومان مفت و بدون هیچ زحمتی و فقط یک میلیون دویست هزار تومان به دست برنامه نویس که واقعا پوستش کنده میشه تا برنامه رو بنویسه میرسه خوب به این کار چی میگن ؟  کلاه برداری همه اینها به کنار جدیدن بازار داره کم کم به برنامه های که رایگان منشتر شده اند زیادی و بیش از حد گیر میده همون برنامه رو یک سری تغییر بدید تغییرات کوچیک و پولی کنید میبینید بدون هیچ مشکلی تایید میکنه

حالا بنده  تصمیم گرفتم مارکتی طراحی کنم که دیگه نیاز نباشه برنامه نویس این جوری باج بده تا برنامش فروش بره فقط چون دست تنها هستم و حدودا 5 پروژه دیگه ریخته سرم به چند نفر که با اصول برنامه نویسی آشنایی دارند  نیاز دارم تا این برنامه رو تکمیل کنم

سرور ، تبلیغات ، هزینه های اولیه مورد نیاز مانند مجوز و دیگر مسائل همش با بنده هستشدر صورت تمایل میتونید با من تماس بگیرید 09169354621
سلام ، من یک  پیشنهادی دارم که اگر به امکانات مارکتی که داری اضافه کنی  یه مقدار درصد موفقیت اش بالاتر می ره ، کاش شماره ایرانسل داشتی باهات تماس می گرفتم : دی
سلام.عزیزم شما میگی بدون هیچ زحمتی پول گیر بازار میاد..اون یارو پدرش دراومده تا اونو ساخته و اینکه بازار هزینه سرور داره هزینه پشتیبانی کاربرا داره هزینه کارمند داره و مالیات و. ...
پس حقشه که بگیره 
(۱۳۹۴/۰۸/۱۴, ۱۲:۰۳ ب.ظ)'reza.vaezpoor@yahoo.com' نوشته: [ -> ]سلام.عزیزم شما میگی بدون هیچ زحمتی پول گیر بازار میاد..اون یارو پدرش دراومده تا اونو ساخته و اینکه بازار هزینه سرور داره هزینه پشتیبانی کاربرا داره هزینه کارمند داره و مالیات و. ...
پس حقشه که بگیره 

بهتره یکم دقیق تر صحبت کنیم..
اولا تا اونجایی که بنده اطلاع دارم هزینه مالیات از توسعه دهنده کم میشه و خدا رو شکر بازار این رو به عهده برنامه نویس ها گذاشته!!!
اینکه بازار زحمت کشیده توش شکی نیست ،همین که فضایی رو آماده کرده که توسعه دهنده بتونه نرم افزارهای خودش بفروشه ،کار خیلی بزرگی انجام داده،و همون طور که میدونید این پروژه در ابتدا با خرجها و مشکلات زیادی روبرو بوده ،که خوشبختانه بازار تونست از پس مشکلات بر میاد.و به نظر من اینکه بگیم بازار بدون هیچ زحمتی به اینجا رسیده خیلی بی انصافی هست. و مزد زحمتهاش رو داره با پولی که درمیاره میگیره.
اما بحثی که هست و توسعه دهنده های حرفه ای باهاش مشکل دارند..بحث تعرفه هایی هست که گذاشته، نظر بنده نیست نظر خیلی از برنامه نویس ها هست،که این 39 درصد به علاوه مالیات خیلی نرخ معقولی برای برنامه نویسها نیست. رویه بازار هم جدیدا طوری پیش رفته که تاحدی (نه کاملا) اپ برای فروش باید تبلیغات عدد رو انجام بده. و یا تبلیغات دی جی اد .یه مثالی از دی جی اد بزنم وقتی که نرم افزار شما کسی از طریق تبلیغات دی جی اد نصب کنه 30 درصد هم نصیب اون میشه!!! یعنی چیزی برای توسعه دهنده که زحمت اصلی از اون اپ رو به عهده داشته کمترین سهم رسیده.

و همه ی این موارد زمانی درست میشه که کافه بازار نگران از دست دادن بازار خودش باشه..و خوشبختانه خبرایی که از گوگل پلیر میرسه،این نوید میده،که خیلی از توسعه دهنده ها به سمت این سرویس محبوب برند،بتونند نرم افزارهاشون خیلی بهتر بفروشند.

(۱۳۹۴/۰۸/۱۵, ۰۸:۱۳ ب.ظ)'داش بهروز' نوشته: [ -> ]
(۱۳۹۴/۰۸/۱۴, ۱۲:۰۳ ب.ظ)'reza.vaezpoor@yahoo.com' نوشته: [ -> ]سلام.عزیزم شما میگی بدون هیچ زحمتی پول گیر بازار میاد..اون یارو پدرش دراومده تا اونو ساخته و اینکه بازار هزینه سرور داره هزینه پشتیبانی کاربرا داره هزینه کارمند داره و مالیات و. ...
پس حقشه که بگیره 

بهتره یکم دقیق تر صحبت کنیم..
اولا تا اونجایی که بنده اطلاع دارم هزینه مالیات از توسعه دهنده کم میشه و خدا رو شکر بازار این رو به عهده برنامه نویس ها گذاشته!!!
اینکه بازار زحمت کشیده توش شکی نیست ،همین که فضایی رو آماده کرده که توسعه دهنده بتونه نرم افزارهای خودش بفروشه ،کار خیلی بزرگی انجام داده،و همون طور که میدونید این پروژه در ابتدا با خرجها و مشکلات زیادی روبرو بوده ،که خوشبختانه بازار تونست از پس مشکلات بر میاد.و به نظر من اینکه بگیم بازار بدون هیچ زحمتی به اینجا رسیده خیلی بی انصافی هست. و مزد زحمتهاش رو داره با پولی که درمیاره میگیره.
اما بحثی که هست و توسعه دهنده های حرفه ای باهاش مشکل دارند..بحث تعرفه هایی هست که گذاشته، نظر بنده نیست نظر خیلی از برنامه نویس ها هست،که این 39 درصد به علاوه مالیات خیلی نرخ معقولی برای برنامه نویسها نیست. رویه بازار هم جدیدا طوری پیش رفته که تاحدی (نه کاملا) اپ برای فروش باید تبلیغات عدد رو انجام بده. و یا تبلیغات دی جی اد .یه مثالی از دی جی اد بزنم وقتی که نرم افزار شما کسی از طریق تبلیغات دی جی اد نصب کنه 30 درصد هم نصیب اون میشه!!! یعنی چیزی برای توسعه دهنده که زحمت اصلی از اون اپ رو به عهده داشته کمترین سهم رسیده.

و همه ی این موارد زمانی درست میشه که کافه بازار نگران از دست دادن بازار خودش باشه..و خوشبختانه خبرایی که از گوگل پلیر میرسه،این نوید میده،که خیلی از توسعه دهنده ها به سمت این سرویس محبوب برند،بتونند نرم افزارهاشون خیلی بهتر بفروشند.

چه خبرهایی، میشه بیشتر توضیح بدین؟
الان یک ایرانی میتونه برنامه هاش رو توی گوگل پلی بفروشه یا نه؟

بله دوست عزیز ، بعضی از شرکت ها و گروهایی هستند در داخل ایران که سرویسی رو بهتون میدن که با استفاده از اون میتونید نرم افزارهای خودتون رو داخل گوگل پلی قرار بدید.
بعنوان مثال گروه تلفا یک شرکتی رو با نام موب پی  در تهران تاسیس کرده که پل ارتباطی بین شما و گوگل پلی هست و بدون مشکلی می تونید از سرویس هاش استفاده کنید
سایت زیر برای این شرکت است.برای اطلاعات بیشتر از سرویس هاش مینویند وارد سایتش بشید
http://mobpay.ir/

دوست عزیز اینکه الان به طور مستقیم ارتباط داشته باشید و فروش کنید خیر وجود نداره تاالان .
اما به طور غیر مستقیم روشهایی هست که یکیش همون طور که دوستمون گفت کار کردن با شرکتهای واسطه هست.
و روش بعدی ساخت سرور مجازی و دور زدن و ....هست.

فقط کافیه یه نکته رو بگم ،به طور 100 درصد به تبلیغات این شرکت های واسطه دل خوش نکنید و اسیر تبلیغات نشید.مثلا اینکه فلان پنل بخر و فروش میلیونی کن و از این حرفا و رو نشنیده بگیرید..و قبل از خرید پنل های باقیمت های 800هزار تومن و تا 2میلیون تومن به امید فروش میلیونی ،کمی منطقی برخورد کنید.

بزارید من یه مبحث رو روشن کنم:

سیاست گوگل پلی به صورت 0 و 100 هست،..یعنی به هیچ عنوان به هیچ عنوان نرم افزارهای ضعیف (80 درصد نرم افزارهای داخلی) رو برنمیتابه..و خیلی زود در بین نرم افزارها گم میشه.
ولی اگر کیفیت نرم افزارتون بالا باشه. میتونم به جرات بگم ،فروشی در یک روز کنید،که نتونید تراکنش مالی خودتون به درستی ببینید!
اغراقی نیست، و  واقعا یک شبه پولدار شدن رو معنی میکنه.

مثلا حدود 2 سال پیش دوتا از دوستان بنده در دانشگاه پلی تکنیک،یک تیمی تشکیل دادند با 1نفر در آمریکا که ایرانی بود.
به گفته خودشون فقط در فروش یکی از نرم افزارهای خودشون به فروش 4 میلیارد و خورده رسیده بودند.(حضور ذهن ندارم چه نرم افزاری بود)

دقیقا هم بخاطر همین همیشه تاکید میکنم برنامه نویسی رو از پایه یاد بگیرید و سریعا به دنبال ساخت یک اپ محتوا محور ساده نباشید تا توی مارکتینگ داخلی بزارید .
همیشه این شعار من میگم :بجای اینکه چند بار کد بزنم ،چند بار فکر میکنم یک کد میزنم.

پس قبل خرید پنلهای سایتهای واسطه ،از کیفیت نرم افزارتون با خبر باشید،و اسیر تبلیغات کاذب نشید.

نقل قول:و روش بعدی ساخت سرور مجازی و دور زدن و ....هست.
اگه میشه بیشتر توضیح بدین در مورد سرور مجازی، خب با وی پی ان هم میشه آی پی رو عوض کرد چه نیازی به سرور مجازی هست؟
دوستان خووبم به نظر بنده خیلی سخت میشه تنها یک اپ محشر و خوب درست کرد این کار باید گروهی باشه خدا شاهده خوده بنده برایه فقط یک کار گرافیکی رویه برنامه دو روز وقت گذاشتم از اخر هم خودم راضی نبودم برنامه رو هم گذاشتم تو بازار گفتن رو یه گوشی نمیدونم چه مدلی فورس کلوز میده یعنی زحماتم همش هدر رفت