کلیدستان

نسخه‌ی کامل: سوال در مورد notification ها در اندروید
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام دوستان :
مطالب مربوط به کلید شماره 2611 و همچنین سوال چند سوال در مورد notification که در سایت بود رو نگاه کردم. من می خواهم در اپلیکیشن خودم از notificaton ها استفاده کنم و در صورتی که ورژن برنامه تغییر کرده بود به کاربر اطلاع بدهم . (با قرار دادن مثلا یک عدد در صفحه php ):
سوال من اینجا است که عرف نرم افزار ها برا ارسال notifiacton  چیست؟
1- فقط اطلاع کاربر از آمدن ورژن جدید و مثلا نمایش یک url برای اینکه خود کاربر اگر تمایل داشت اون رو دانلود کند؟
2- اطلاع از تغییر بعضی محتویات و اینکه اگر روی notification زد . فقط محتویات برنامه به روز شود . مثلا دیتابیس برنامه آپدیت شود اما ظاهر نرم افزار و موارد دیگر نه ؟
3- مورد اول بعلاوه اینکه اگر کاربر روی notification زد کلا  نرم افزار جدید دانلود شود و همه چیز از دیتابیس تا تغییرات دیگر عوض شود یعنی مثل اینکه برنامه رو پاک کنیم و ورژن جدید را نصب کنیم (به صورت اتوماتیک)؟
برای مورد دوم چطور متوجه شویم که تمام دیتابیس به سلامت دانلود شده آیا می توان یک پروگرس بار یا یه چیز دیگه شبیه اون قرار داد؟  و برای مورد سوم هم من هیچ ایده ای ندارم اگر کسی من رو راهنمایی کنه ممنون می شم . با تشکر
از parse استفاده کنید
(۱۳۹۴/۰۶/۱۶, ۰۹:۳۶ ب.ظ)'Erfannj' نوشته: [ -> ]از parse استفاده کنید

ممنون اما من میخواهم از سرور خودم استفاده کنم و منظورم از این سوال این نیست که از چی استفاده کنم! چطوری استفاده کنم موارد 1و 2 و 3

داداش به نظرم از همون پارس استفاده کنی بهتره ولی اگه خودت می خواهی به سایت زیر مراجعه کن حتما مشکلت حل می شه.
http://barnamenevis.org/showthread.php?4...یستم-parse

برای مورد سوم میتونید نسخه جدید نرم افزار خودتون درسرور شخصیتون بارگزاری کنید ..بعد داخل فایل جیسون یا دیتابیس یک متغییر Version با مقدار 1 تعریف کنید.یک متغیر Version هم داخل دیتابیس گوشی با مقدار 1 تعریف کنید.
وقتی نسخه جدید بارگزاری کردید مقدار متغییر سمت سرور رو یک واحد افزایش دهید و بگذارید 2.
وقتی کاربر به اینترنت وصل شد شما برید این مقدار رو از دیتابیس خودتون بگیرید و با مقدار داخل گوشی چک کنه.اگر متغییر ورژن بزرگتر بود یعنی نسخه جدیدی  وجود دارد .بعد لینک دانلود از سمت سرور به صورت رشته بفرستید داخل گوشی و عمل دانلود کردن رو آغاز کنید.
بعد از اتمام دانلود .مقدار متغییر ورژن در گوشی رو 2 کنید.

و برای آپدیت سوم باز همین منوال ادامه پیدا کنه.
(۱۳۹۴/۰۶/۱۸, ۰۴:۴۲ ق.ظ)'داش بهروز' نوشته: [ -> ]برای مورد سوم میتونید نسخه جدید نرم افزار خودتون درسرور شخصیتون بارگزاری کنید ..بعد داخل فایل جیسون یا دیتابیس یک متغییر Version با مقدار 1 تعریف کنید.یک متغیر Version هم داخل دیتابیس گوشی با مقدار 1 تعریف کنید.
وقتی نسخه جدید بارگزاری کردید مقدار متغییر سمت سرور رو یک واحد افزایش دهید و بگذارید 2.
وقتی کاربر به اینترنت وصل شد شما برید این مقدار رو از دیتابیس خودتون بگیرید و با مقدار داخل گوشی چک کنه.اگر متغییر ورژن بزرگتر بود یعنی نسخه جدیدی  وجود دارد .بعد لینک دانلود از سمت سرور به صورت رشته بفرستید داخل گوشی و عمل دانلود کردن رو آغاز کنید.
بعد از اتمام دانلود .مقدار متغییر ورژن در گوشی رو 2 کنید.

و برای آپدیت سوم باز همین منوال ادامه پیدا کنه.

با سلام و تشکر از شما:
تا اونجا که لینک دانلود رو به صورت رشته بگیرم از سرورم مشکلی ندارم و کار رو انجام دادم. سوال من اینجاس که اگر ورژن جدید اومده بود و لینک دانلود هم گرفته شد . این  دانلود چطور باید انجام شود ؟ توسط خود کاربر؟ یا به صورت اتوماتیک . ؟ اگر به صورت اتوماتیک (منظورم اینه که مثلا یه alert نمایش داده شود با بلی و خیر ) . اگر بلی زد مراحل دانلود چطور است؟ و اینکه بعد دانلود حتما نصب شود اتوماتیک . دیتابیس قبلی که روی گوشی بوده براش چه اتفاقی خواهد افتاد؟ فرض کنید یه دیتابیس دارم که کاربر نمی تواند در آن موضوع جدید ایجاد کند خوب این اگر پاک شود و ورژن جدید روی آن نصب شود مشکلی ندارد. اما یک برنامه هست کاربر نیز به دیتابیس سطر اضافه کرده است چطوری میشه اون سطرها رو حفظ کرد و چیزهای جدید رو هم به آن اضافه کرد وقتی کلا قرار هست ورژن برنامه جدید اتوماتیک نصب شود ؟
با تشکر