کلیدستان

نسخه‌ی کامل: سیاست کافه بازار و برنامه نویسان مبتدی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام خدمت دوستان
می خواستم یه موضوعی رو با شما در میان بذارم و خوشحال میشم که شما هم نظرتون رو بیان کنید و تجربیاتتون رو در این رابطه بگید.
حدود 10 ماهی میشه  که برنامه سازی اندروید رو شروع کردم و این هم به خاطر این بود که می دیدم برخی از افراد با فروش یک اپ میلیون ها تومن پول به جیب زدند. این موضوع  برام وسوسه انگیز بود و شروع به برنامه سازی کردم و با تلاش فراوان اولین برنامه رو ساختم و بالاخره بعد از یک بار گیر دادن بازار تونستم اونا به صورت غیر رایگان منتشر کنم.
حالا چند تا مورد هست که می خوام در مورد سیاست های اخیر بازار بگم
1-اون موقع ها بازار مثل الان نبود که صفحه اول داشته باشه  و توش تازه های برگزیده و پرفروش هفته و... رو قرار بده. اون موقع ها وقتی کسی برنامه بازار رو باز می کرد مستقیم می رفت تو لیست برنامه های غیر رایگان تازه و این باعث می شد که افراد بیشتری برنامه جدید رو ببینند و دانلود کنند. ولی بازار با راه انداختن صفحه اول و مخصوصا تازه های برگزیده باعث شد که فقط برنامه نویسان حرفه ای برنامه هاشون دیده بشه و اونایی که می خوان برنامه هاشون بفروشه می بایست به سایت عدد که وابسطه به کافه بازار هست تبلیغات بدن
2-قبلا می شد قیمت برنامه رو حتی 100 تومن هم قرار داد و این خودش باعث فروش برنامه می شد و افراد زیادی برنامه رو می خریدند و بعد توسعه دهنده قیمت رو بالا می برد ولی کافه بازار اومد وحداقل قیمت رو گذاشت 500 تومان که توسعه دهندگانی که می خوان برنامه شون بفروشه حتما از تبلیغات عدد استفاده کنند
3-قبلا و خیلی قبل تر از اینکه من برنامه سازی رو شروع کنم بازار زیاد به موضوعات حساس گیر نمی داده و خیلی از برنامه ها با موضوعات حساس و ترسناک،یا در مورد مرگ و... هم منتشر می شده و خیلی از توسعه دهندگان با انتشار چنین برنامه های جذابی کلی پول در اوردن ولی الان دیگه از این خبرا نیست و حتی بازار داره برنامه های حساسی که قبلا منتشر کرده رو حذف می کنه ولی اونا دیگه سودشون رو کردن.
4-اگه الان یه سری به بخش برنامه های غیر رایگان و رایگان بازار بزنید می بینید که کلی برنامه هست که حتی تعداد دانلودش به 100 تا هم نرسیده و این فقط به خاطر اینه که صفحه اول بازار هست و دیگه کسی نمی ره برنامه های جدید رو ببینیه و هر ساعت هم کلی برنامه میاد و برنامه تون بین تمام برنامه ها گم میشه  مگه اینکه پول بدید و تبلیغ کنید که اینم خودش گاهی اوقات به درد نمی خوره.

در کل در بازار دیگه جایی برای برنامه نویسان مبتدی نیست و فقط تیم ها یا افراد حرفه ای می تونند پول در بیارن اونم نه همشون
و این خودش برای کسایی مثل من که مبتدی هستن و کلی هم وقت گذاشتن دلسرد کننده هستش
شما هم اگه نظری دارید لطفا همینجا بگید تا بدونم نظر شما چیه

بهرترین جا مایکت و ایران اپس هست . ایران اپس خیلی پیشرفت کرده و تقریبا مثل بازاره چون با برنامه نویس به قول خودمون راه میاد بازار مستقیم اونایی که رد میشن رو حذف مییکنه اما ایران اپس مشکلات رو مطرح میکنه و از ما میخواد که برنامه رو اصلاح کنیم و دوباره بفرستیم که هم کاربر جذب بشه هم برنامه نویس از دست نره مایکت هم خوبه فکر کنم اگه بخوایم از نظر تعداد کاربر مقایسه کنیم اول بازاره دوم مایکت و سوم ایران اپس ایران اپس هر روز داره پیشرفت میکنه چون با برنامه نویس چوش رفتاری میکنه بازار خیلی گند شده (ببخشید از این لفظ استفاده کردم ) و حتی برنامه خود بازار هم با برسی های من مشکلاتی ایجاد می کنه که اگر بخواید براتون میگم اما این بازار یادش رفته زمانی که شروع کرد هیچی نبود و ما برنامه نویس ها بودیم که کشیدیمش بالا و اگر ما نباشیم باید شرکتشون رو تعطیل کنن من شخصا خودم دیگه برنامه هام رو تو بازار نمی زارم ممنون از دوست عزیزی که این موضوع رو شروع کرد با تشکر از همه
منم اصلا دیگه توی بازار برنامه هامو منتشر نمیکنم
ایران اپس و مایکت و  پارس هاب عشقن
اصلا بیاین یه کمپین تشکیل بدیم 
به آقای گمکانی بگیم یه انجمن هم واسه ی کمپین بذاره یا اینکه برای حمایت از بقیه ی مارکت ها یه انجن بذاره
منم دارم این قضیه رو حس میکنم کافه بازار سیاست هاشو جوری تنظیم کرده که خودش بیشتر از برنامه نویس سود ببره در صورتی که اونا فقط 25% کارا رو انجام میدن و بقیش روی دوش برنامه نویسه
تیم من رسما کافه بازار رو به خاطر سیاست هاش تحریم کرده
شما هم تحریمش کنید به تیم ها هم خبر بدین
ایران اپس داره با زاویه ی 90 درجه بالا میره  و بین مردم جا باز کرده و براشون دلنشین شده
----------------
با تشکر از کاربر alizzz برای ایجاد این تاپیک
(۱۳۹۴/۰۷/۰۹, ۰۳:۰۶ ب.ظ)'asnad2936' نوشته: [ -> ]منم اصلا دیگه توی بازار برنامه هامو منتشر نمیکنم
ایران اپس و مایکت و  پارس هاب عشقن
اصلا بیاین یه کمپین تشکیل بدیم 
به آقای گمکانی بگیم یه انجمن هم واسه ی کمپین بذاره یا اینکه برای حمایت از بقیه ی مارکت ها یه انجن بذاره
منم دارم این قضیه رو حس میکنم کافه بازار سیاست هاشو جوری تنظیم کرده که خودش بیشتر از برنامه نویس سود ببره در صورتی که اونا فقط 25% کارا رو انجام میدن و بقیش روی دوش برنامه نویسه
تیم من رسما کافه بازار رو به خاطر سیاست هاش تحریم کرده
شما هم تحریمش کنید به تیم ها هم خبر بدین
ایران اپس داره با زاویه ی 90 درجه بالا میره  و بین مردم جا باز کرده و براشون دلنشین شده
----------------
با تشکر از کاربر alizzz برای ایجاد این تاپیک

در آمد حاصله از ایران اپس چطوره؟ برای برنامه های رایگان تبلیغ داره که بذاریم داخل برنامه ؟ مثل کافه بازار که سایت عدد رو داره و تبلیغاتشا میذاریم تو برنامه های رایگان

نقل قول:
نقل قول: 

در آمد حاصله از ایران اپس چطوره؟ برای برنامه های رایگان تبلیغ داره که بذاریم داخل برنامه ؟ مثل کافه بازار که سایت عدد رو داره و تبلیغاتشا میذاریم تو برنامه های رایگان

سلام 
هیچ مارکتی مثل بازار نمیشه به این خاطر که : 

چندین برابر از مارکت های دیگه عضو داره 
پنل خیلی خوبی داره 
اگه برنامه ات مشکلی داشته باشه اونو بهت میگه که خیلی خوبه 
و آینده خیلی بهتری نسبت با دیگر مارکت ها داره 

من خودم با برنامه ی اولم توی 10 روز خیلی فروختم که رقمشو نمیگم !

(۱۳۹۴/۰۷/۰۹, ۰۸:۱۵ ب.ظ)'rouhollah' نوشته: [ -> ]
نقل قول:
نقل قول: 

سلام 
هیچ مارکتی مثل بازار نمیشه به این خاطر که : 

چندین برابر از مارکت های دیگه عضو داره 
پنل خیلی خوبی داره 
اگه برنامه ات مشکلی داشته باشه اونو بهت میگه که خیلی خوبه 
و آینده خیلی بهتری نسبت با دیگر مارکت ها داره 

من خودم با برنامه ی اولم توی 10 روز خیلی فروختم که رقمشو نمیگم !

داداش تمام اینایی که گفتی تو بقیه مارکت ها هست.
فقط تعداد کاربرا فرق داره که تفاوت کمی هم داره.
از این نظرت زیاد حال نکردم معلومه اولاشی.....

کسی که میگه کافه بازار مارکت خوبیه 100% اشتباه میکنه
ممکنه توی 10 روز اول فروش خوبی داشته باشی اما فراموش نکن که اینم جزئی از اپیدمی مرگ کافه بازاره که فعلا نمیخام شرح بدم
من از وفتی که با گوگل پلی برنامه هامو منتشر میکنم دیگه سمت کافه بازار نرفتم به طوری که که 47 میلیون تومن از گوگل پلی در آوردم و یه آبتیما پلاک اروندی خریدم
اگر هم مارکت ایرانی خواستین فقط بگین just iran apps بقیه مزخرفن
آگاه باشید که کافه بازار اولش خوب بود
الان محل سگ هم به برنامه نویسا نمیذاره
علان که تازه کار هستید به حرفم نمیرسید چند وقت دیگه میرسید
شما اگه موفق به انتشار برنامه هاتون تو گوگل پلی بشین دیگه سمت ایران نمیاین الا ایران اپس
با هم کل کل و دعوا هم نداریم بالاخره ما همه از یه صنف هستیم به جای دعوا کافه بازارو تحریم کنین
بازم از من گفتن
(۱۳۹۴/۰۷/۱۰, ۰۱:۳۹ ق.ظ)'asnad2936' نوشته: [ -> ] کسی که میگه کافه بازار مارکت خوبیه 100% اشتباه میکنه
ممکنه توی 10 روز اول فروش خوبی داشته باشی اما فراموش نکن که اینم جزئی از اپیدمی مرگ کافه بازاره که فعلا نمیخام شرح بدم
من از وفتی که با گوگل پلی برنامه هامو منتشر میکنم دیگه سمت کافه بازار نرفتم به طوری که که 47 میلیون تومن از گوگل پلی در آوردم و یه آبتیما پلاک اروندی خریدم
اگر هم مارکت ایرانی خواستین فقط بگین just iran apps بقیه مزخرفن
آگاه باشید که کافه بازار اولش خوب بود
الان محل سگ هم به برنامه نویسا نمیذاره
علان که تازه کار هستید به حرفم نمیرسید چند وقت دیگه میرسید
شما اگه موفق به انتشار برنامه هاتون تو گوگل پلی بشین دیگه سمت ایران نمیاین الا ایران اپس
با هم کل کل و دعوا هم نداریم بالاخره ما همه از یه صنف هستیم به جای دعوا کافه بازارو تحریم کنین
بازم از من گفتن

با سلام:

1-میخواستم اسم برنامتونو که تو گوگل پلی منتشر کردید بدونم 
2-میخواستم بدونم چجوری پول برگشتی رو دریافت میکنید آیا باید حساب بانکی بین المللی داشت یا با کارت های بانک کشور خودمونم میشه پول حاصل از برنامه رو دریافت کرد؟
3-منم از بازار بدم میاد 3 تا برنامه دادم از این سرکاریا بود یکیش ترسناک بود هیچکدومو قبول نکرد و دلیلشم ننوشت!
  ممنون میشم جواب بدید

این دو تا بند تو ایران اپس چی میگن؟

طبق بخش‌نامه وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ، امکان انتشار برنامه‌های با محتوای مذهبی، جنسی و شبکه‌های اجتماعی تنها با اخذ مجوز از سوی ایشان مقدور خواهد بود.
توجه داشته باشید نرم‌افزارهای حوزه بهداشت و سلامت نیز باید علاوه بر ثبت در سامانه پایش محتوای رسانه‌های همراه و هوشمند، از مدیر کل نظارت سازمان نظام پزشکی به آدرس خیابان کارگرشمالی، بالاتر از جلال آل احمد،خیابان فرشی مقدم(شانزدهم)،پلاک 119،دارای مجوز باشند.