کلیدستان

نسخه‌ی کامل: ذخیره رمز و نام کاربری در برنامه نویسی اندروید
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام من در برنامه در صفحه اول یک دیالوگ باز میشه که رمز و نام کاربری وارد میشه  اما نمیدونم چطور باید این دو رو ذخیره کنم مثال های زیادی دیدم ولی همه انا با خروج از برنامه رمز و نام کاربری پاک میشه میدونم باید از کلاس SharedPreferences استفاده کنم ولی نمیدونم چطور باید رمز و پسورد رو به این کلاس انتقال بدم که ذخیره بشه ممنون میشسم دوستان کمک کنن
کد پی‌اچ‌پی:
string_from_sp 

سلام
همینطور که میبینید در کلید 288  شما میتونید با استفاده از قسمت "تغییر یک مقدار تعریف شده توسط SharedPreferences"رمز عبورتون رو ذخیره کنید

کد پی‌اچ‌پی:
SharedPreferences shared getSharedPreferences("Prefs"MODE_PRIVATE);
SharedPreferences.Editor editor shared.edit();
editor.putString("myStringName""myValue");//myStringName = ای دی  رشته ی مورد نظر 
//myValue هم میتونه رمز یا نام کاربریتون باشه 
editor.apply(); 

برای مثال :

کد پی‌اچ‌پی:
editor.putString("user""kelidestan");//این قسمت میشه برای ذخیره ی نام کاربریتون
editor.putString("pass""password");//این قسمت هم میشه برای ذخیره ی رمز عبورتون
editor.apply(); 

برای خوندن رمز عبور عبوری که از قبل گذاشتید هم باید از قسمت " خواندن یک مقدار تعریف شده توسط SharedPreferences" در کلید 288 استفاده کنید

کد پی‌اچ‌پی:
String string_from_sp shared.getString("myStringName""value");//myStringName در اینجا ای دی هست که قبلا ذخیره //شده بود توسط کد قبلی و الان اینجا ازش استفاده میشه و مقدار دریافت شده رو میریزه داخل 
//string_from_sp
//در اینجا یک مقدار دیکه هم داریم به اسم value  این مقدار زمانی فعاله که مقداری در ای دی myStringName پیدا نشه 

برای مثال میتونید به این شکل برای دریافت یوزر پسوردی که قبلا وارد کردید استفاده کنید :

کد پی‌اچ‌پی:
String userName shared.getString("user""");
String pssword shared.getString("pass"""); 

موفق باشید
سورس کامل درباره گرفتن و ذخیره رمز عبور و ایمیل و فراخوانی آنها در برنامه با دیتابیس 

download