کلیدستان

نسخه‌ی کامل: مشکل استایل بندی محتوای متنی در اندروید
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام

من یه مشکل بزرگ دارم و جوری هم که سرچ کردم انگار راه حل جامعی وجود نداره اگر ممکنه راهنماییم کنید

فرض کنید من یه متن دارم که چندتا عنوان داره وبدنه متن و قراره اینا فونتشون باهم فرق کنه و سایزشون و علاوه بر این باید جاستی فای هم باشن

خوب طبیعتا من نمیتونم اینا رو توی تکست ویو قرار بدم

جوری که متوجه شدم انگار بهترین راه وب ویو هستش ولی خوب اونم دوتا مشکل داره

اولا اینکه من قراره محتوی رو از دیتابیس بخونم پس نمیتونم کدهای اچ تی ام ال رو توی یک رشته ذخیره کنم (مطابق کلیدآموزشی سایت) پس چیکار کنم؟

دوم هم اینکه اگر تووی وب ویو نشون بدم دیگه نمیشه پنل تنظیمات متن داشته باشم (مثل انتخاب نوع و سایز و رنگ و فاصله ی بین خطوط و .... توسط خود کاربر) که یک ضعف بزرگه

یعنی واقعا هیچ گونه راه حلی وجود نداره؟

فرض کنید من میخوام یک متن مطابق عکس زیر داشته باشم که باید از دیتابیس خونده بشه ، راه حل مشکل چیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
خب من دقیق نمیدونم متن شما به چه صورت است.و فرض میکنم بر اساس این تصویری باشد که شما فرستادید.
خب اگر محتوای شما ساختاری مثل شکل بالا دارد..خب میتونید از چند تا تکست ویو استفاده کنید..مثلا یکی برای تیتر .. یکی برای عنوان اول ،یکی برای متن اول..یکی برای عنوان دوم و ....
کافیه توی دیتابیس خودتون  5 فیلد قرار بدید یکی برای
Base_title : تیتر اصلی
title1:  عنوان اول
body1 : متن اول ......
به همین صورت..اینجوری میتونید واسه هر عنوان و متن تنظیمات جداگونه ای داشته باشید..که میشه گفت در این صورت میتونید که متن قابل انعطاف پذیر است..
پس بهتره کل متن تون رو به چند قسمت تقسیم کنید و سپس در فیلدهای خاص خودش قرار بدید.
خیر دوست عزیز ساختار متن به گونه ای هست که نمیشه

این فقط یک مثال ساده هستش

متن به گونه ای هست که نمیشه همچین کاری کرد

البته تیتر رو میشه جدا کرد اما بخش اصلی متن باید به صورت یک پارچه باشه

راهی هست که فقط در یک textView یا یک webView بشه تمام خواسته های من رو عملی کرد؟
خب دوست عزیز منظور از یکپارچگی چیه؟..میشه با چند تا تکست ویو عملا یک محیط یک پارچه درست کرد و به صورت یک متن به نمایش دربیاد پشت سرهم.
مگر اینکه هر متن دیتابیس با متن قبلی، ساختار متفاوت داشته باشه ...مثلا نشه یک استایل استاندارد و کلی برای کل متون ها تعریف کرد..
که در این صورت به نظر من کاری نمیشه کرد.یا باید html بسازید که همون طور که گفتید اونم محدودیت خاص خودش داره.یا از همین روش .
شاید کسی راه حلی داشته باشند که بنده بلد نباشم .که بعید میدونم
دقیقا به همین دلیل هستش که عرض میکنم اینجوری نمیشه ، ساختار متون متفاوته

حالا یک مشکل دیگه پیدا کردم ، توی texview متن تا جایی که به انتهای عرض تکس ویو نرسه به خط بعدی نمیره

یعنی اینترها نادیده گرفته میشن

برای حل این مشکل چاره ای هست و یا خیر؟
خب دوست عزیز شما وقتی از html  استفاده میکنید: عملا تغییر رنگها رو خودتان انجام دادید و هر قسمت رو براساس خواسته های خودتون رنگ بندی کردید.
پس در واقع قابلیت تغییر رنگ به نظر من احتیاجی نیست و لزومی نداره.
در مورده تغییر سایز نوشته ها هم عملا قابلیت zoom کردن که برای html  وجود داره .خب یه جورایی عهده داره تغییر سایز متون است. و قابلیت تغییر سایز بی مورداست.

درمورده  خط بعدی رفتن تکست ویو هم شما از عبارت n\ برای رفتن به خط بعد استفاده کنید.
مشکل html این هست که فونت اون رو نمیشه غیر از فونت های پیش فرض قرار داد