کلیدستان

نسخه‌ی کامل: حل معادله
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام.من برنامه ای  به شکل زیر نوشتم و می خواهم در آن معادله f-g=0 را حل کنم و مقدار delta_phib را از آن بدست آورم. e های در انتع=های پرانتز برای بسته شدن درست پرانتزها می باشد.
این برنامه را که اجرا می کنم همه تابع ها را تا تابع f بر اساس دستور subs بر اساس delta_phib نشان میدهد به تابع f که می رسد خظای (Undefined function or variable 'charge_sub1') را می دهد.
میشه بهم بگید که اشکال کجاست و چطوری می تونم معادله را حل کنم

کد:
for a=0:0.1:0.9
    for b=0:0.1:0.9
        syms g x delta_phib1

g = Ci*x-(Ci+Csub_tot)*delta_phib1
A=subs(g,x,b)e

charge_sub10 = (1)/(1+exp((E1-delta_phib1)/kT)) + exp(-(Vds)/kT)/(exp(-(Vds)/kT)+exp((E1-delta_phib1)/kT))e
       charge_sub11 = 1/(1+exp((E11-delta_phib1)/kT)) + exp(-(Vds)/kT)/(exp(-(Vds)/kT)+exp((E11-delta_phib1)/kT))e
       charge_sub12 = 1/(1+exp((E12-delta_phib1)/kT)) + exp(-(Vds)/kT)/(exp(-(Vds)/kT)+exp((E12-delta_phib1)/kT))e
       charge_sub13 = 1/(1+exp((E13-delta_phib1)/kT)) + exp(-(Vds)/kT)/(exp(-(Vds)/kT)+exp((E13-delta_phib1)/kT))e
       charge_sub14 = 1/(1+exp((E14-delta_phib1)/kT)) + exp(-(Vds)/kT)/(exp(-(Vds)/kT)+exp((E14-delta_phib1)/kT))e
       charge_sub15 = 1/(1+exp((E15-delta_phib1)/kT)) + exp(-(Vds)/kT)/(exp(-(Vds)/kT)+exp((E15-delta_phib1)/kT))e
       charge_sub16 = 1/(1+exp((E16-delta_phib1)/kT)) + exp(-(Vds)/kT)/(exp(-(Vds)/kT)+exp((E16-delta_phib1)/kT))e
       charge_sub17 = 1/(1+exp((E17-delta_phib1)/kT)) + exp(-(Vds)/kT)/(exp(-(Vds)/kT)+exp((E17-delta_phib1)/kT))e
       charge_sub18 = 1/(1+exp((E18-delta_phib1)/kT)) + exp(-(Vds)/kT)/(exp(-(Vds)/kT)+exp((E18-delta_phib1)/kT))e
       charge_sub19 = 1/(1+exp((E19-delta_phib1)/kT)) + exp(-(Vds)/kT)/(exp(-(Vds)/kT)+exp((E19-delta_phib1)/kT))e

f = de_fac*q*(charge_sub10 + charge_sub11 +charge_sub12 + charge_sub1 +charge_sub14 + charge_sub15 +charge_sub16 + charge_sub1 +charge_sub18 + charge_sub19)/Lgate

solve(f-g)e

end
end

ممنون از شما بابت وقتی که می گذارید

سلام.
شما مقدار متغیر charge_sub1 را تعیین نکرده اید. باید مقدار تمامی متغیرها مشخص باشد. 
(۱۳۹۲/۰۸/۱۶, ۰۹:۰۷ ب.ظ)'admin' نوشته: [ -> ]سلام.
شما مقدار متغیر charge_sub1 را تعیین نکرده اید. باید مقدار تمامی متغیرها مشخص باشد. 

اشتباه تایپی کردم!!
به نظر شما با نوشتن معادله بالا می توان معادله را حل کرد؟

من هیچ وقت کدی رو توی word یا یک صفحه از سایت چک نمی کنم، بلکه کدها رو در یک m-file کپی کرده و با متلب اجرا می کنم، سپس پیام های خطا بهترین راهنما هستند.
شما هم برنامتون رو کامل کنید و همین روش رو در پیش بگیرید.