کلیدستان

نسخه‌ی کامل: توضیح درباره جمع های سمبولیک
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام
من یک مقاله برای پیاده سازی دارم که توش از سیگما استفاده شده مقاله مربوط به جمع عدد و عددهای سمبولیک رو در همین سایت خوندم ولی چیزی درباره عددهایی که زیر و بالای این علامت سیگما قرار می دهند نگفته بود. این ها رو چطوری میشه وارد کرد.

دومین سوال هم اینکه مقاله درباره یک پروتکل خوشه بندی هست که با الگوریتم PSO انجام میشه و توش حدود 10 تا فرمول داره حالا بهتره که هر فرمول رو توی یک .m فایل به شکل تابع بنویسم و بعد ربطش بدم به اسکریپت اصلی یا همش رو توی یک اسکریپت وارد کنم. لطفا ساده توضیح بدید من تازه کارم، زیاد از اصطلاحات سر در نمیارم.

یک مطلبی دیگه هم توی کد شش اون علامت کسر قدرمطلق هستش یا دترمینان.
و توی اسم های متغییر ها یک زیروند هست باید اون ها رو هم وارد کنم.
ممنون
سلام.
در فرمول 6 ، باید ببینید پارامتری که درون علامت ها قرار گرفته، بردار است یا عدد و همینطوری نمیشه گفت که علامت به عنوان قدر مطلق می باشد یا دترمینان.
اگر جمع به کار رفته در این فرمول ها، با روش های گفته شده به دست نمی آید، می توانید از حلقه های for استفاده کنید. برای هر اندیس، یک حلقه for بنویسید و سپس مقادیر را درون حلقه های for تو در تو، جمع بزنید.
مثلا در فرمول شماره 8 ، صورت کسر رو ببینید. کافیه که یک حلقه for برای اندیس i بسازید. قبل از حلقه، یک متغیر به نام add با مقدار اولیه صفر تعریف کنید و سپس هر بار درون حلقه for ، یک مقدار بر حسب اندیس فعلی i خواهیم داشت که آن را به add اضافه می کنیم. پس از پایان حلقه for ، متغیر add ، برابر همان مجموع خواهد بود.
(۱۳۹۲/۰۶/۰۳, ۰۸:۰۹ ق.ظ)admin نوشته: [ -> ]سلام.
در فرمول 6 ، باید ببینید پارامتری که درون علامت ها قرار گرفته، بردار است یا عدد و همینطوری نمیشه گفت که علامت به عنوان قدر مطلق می باشد یا دترمینان.
اگر جمع به کار رفته در این فرمول ها، با روش های گفته شده به دست نمی آید، می توانید از حلقه های for استفاده کنید. برای هر اندیس، یک حلقه for بنویسید و سپس مقادیر را درون حلقه های for تو در تو، جمع بزنید.
مثلا در فرمول شماره 8 ، صورت کسر رو ببینید. کافیه که یک حلقه for برای اندیس i بسازید. قبل از حلقه، یک متغیر به نام add با مقدار اولیه صفر تعریف کنید و سپس هر بار درون حلقه for ، یک مقدار بر حسب اندیس فعلی i خواهیم داشت که آن را به add اضافه می کنیم. پس از پایان حلقه for ، متغیر add ، برابر همان مجموع خواهد بود.

سلام راستش هر کار کردم درست نشد متغییرها رو که تعریف می کنم بعدش برای اجرا خطای ورودی کم است رو میده .تقریبا با همون ترتیبی که گفتین انجام دادم ولی باز هم خطا میده.
فایل اصلی مقاله رو اینجا میزارم پسوردش رو براتون پیام خصوصی می کنم شاید بتونید دقیقتر راهنمایی کنید.
ممنون
مبحث زیر رو براتون نوشتم :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-155.php

فکر میکنم کمکتون کنه. Flower